Az elindítása ugyanis már 2009 júniusában eszembe jutott, akkor írtam az első bejegyzést, de ezután hosszú szünet következett, és csak bő másfél évvel később, 2011 januárjában nyúltam újra a bloghoz, aminek az adott apropót, hogy elkészítettem a Kinizsi Százas kvízt és összeállítottam, megszerkesztettem a kinizsi-szazas.lap.hu oldalt.
Az igazi "áttörés" 2011 márciusában történt, amikor nagy erővel álltam neki az írásnak, tartalomépítésnek. Abban a hónapban 21 bejegyzés született (ami azóta persze már nem példa nélküli, hiszen több olyan hónap is volt, hogy ennél is több posztot írtam a blogba; 2011-ben összesen 217 írás látott napvilágot).
Később aztán a korábbi, 2007-es, 2008-as, 2009-es és 2010-es Kinizsi Százas teljesítéseimet is megemlítettem egy-egy rövid bejegyzésben (emiatt úgy tűnhet, mintha már 2007-ben elkezdtem volna vezetni ezt a blogot), az első részletes beszámolót pedig a 2011-es, ötödik teljesítésemről írtam, az akkor már javában aktív és "feltörekvő" webnaplóba.
Elkezdtem magam egyre jobban beleásni a Kinizsi Százas történetébe, a túrákkal kapcsolatos információkba. Elkészítettem a Nagy Kinizsi Százas táblázatot, egy érdekes interjút Kovalik Andrással, a túra egyik atyjával, majd lett egy (még csiszolandó) társasjáték ötletem is a túrával kapcsolatban.
A Kinizsi Százassal kapcsolatos konkrétumok és a szorosan a túrához kötődő gondolatok mellett írtam több "túra-matematika" témájú bejegyzést, melyek a számok, nagyságrendek iránt fogékonyak számára lehetnek érdekesek, míg másokat a trekking'n'style vagy a márkatörténet rovat írásai köthetnek jobban le.
A blog látogatottsága már a tavalyi Kinizsi Százas környékén erősen megnövekedett és valamennyire ismert lett ez a webnapló, várhatóan ebben az évben - a túra közeledtével - a forgalom még jelentősebb lesz, hiszen már egy élő, bejegyzésekben gazdag és némi múlttal rendelkező blog várja az olvasókat (a legtöbben egyébként egy, a Kinizsi Százashoz nem túl szorosan kapcsolódó, hátborzongató posztot, a Gyatlov-túra tragédiáját olvasták, és a világ legdrágább túrabakancsára is sokan kíváncsiak voltak).
Visszakanyarodva a korábbi K100 "gyaloglataimhoz": mielőtt a sikerszériám után kezdhettem volna magam egy kicsit "szuperhősnek" érezni a zsinórban ötből öt teljesítésem okán, 2011 végén és 2012 elején a kudarcba is sikerült belekóstolnom, amikor az Iszinik 100-zal (majd pedig a Börzsöny éjszakai teljesítménytúrával) bizony meggyűlt a bajom. Ezek azonban "személyiségformáló hatásúak" voltak, úgy erősítettek testben és lélekben, hogy közben rádöbbentettek gyengeségeimre, további fejlődésre ösztönöztek, így remélem, hogy előbb-utóbb ezekkel a túrákkal kapcsolatban is sikeres teljesítésről számolhatok majd be. Sőt tervezem, hogy még idén egy 100 kilométer feletti gyaloglatba is belevágom a fejszém, pontosabban a bakancsom és a túrabotom.
Röviden ennyit blogom történetéről és a terveimről. A közelgő (hiszen már kevesebb mint 100 nap van hátra) Kinizsi Százasra jó felkészülést kívánok e blog minden olvasójának!
(Én most egy ideig a futásra koncentrálok, hogy azzal is erősítsem magam; idén megpróbálom - életemben először - lefutni a félmaratont a Vivicittá alkalmával; a következő túra pedig, amin biztosan ott leszek, és ami barátságos szintkülönbségével már nem fog úgy kifogni rajtam, mint az extrém Börzsöny éjszakai, a Gerecse 50 lesz; bevallom, a Gerecse 50-nel kapcsolatban kicsit összefolynak az emlékeim, tizenhét-tizennyolc évesen mintha teljesítettem volna, de öcsém szerint keverem a Vértes 50-nel - amit biztosan teljesítettem akkoriban -, így meglehet, hogy az idei lesz az első Gerecse 50-em.)
Kapcsolódó bejegyzések:
Egyre szűkebb elit
A Kinizsi Százas és a personal branding
A Kinizsi Százas és a számok (és a pasaréti lelkész)
Kinizsi Százas FAQ (azaz GyIK: gyakran ismételt kérdések)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése