Szóval én annyiban módosítottam a dolgon, hogy ez nem egy teljesen absztrakt kép, hanem - bár absztraktnak tűnik - igenis ábrázol valamit, méghozzá - tádámm! - egy Kinizsi Százas jelvényt. Bizony, nézd csak meg jobban. Még mindig nem? Akkor elmagyarázom. A bal oldalon a bakancstalp helyezkedik el, jobbra pedig a címer, alatta a zöld csillaggal (ez esetben az is négyzet) és a koszorúval, felette az encián virágokkal. De más is belelátható: például a bakancstalp akár épületnek, toronyháznak is nézhető, a jobb oldal pedig zöldellő tájnak, hegyeknek vagy fáknak, ezzel utalva a városból való kimozdulásra. A fekete-fehér részek a térképek aránymértékeit szimbolizálják, eltérő méretük pedig kifejezi, hogy túra közben mennyire változó, hogy hogyan érzékeljük az időt, távolságot.
A kép ezen kívül számaiban is utal a Kinizsi Százasra: a bakancstalp rész 24 négyszögből áll, utalva a Kinizsi Százas szintidejére, az egész kép pedig összesen 81-et tartalmaz, ez pedig 1981-re, az első K-100 évére utal.
Kapcsolódó bejegyzések:
A Kinizsi Százas jelvény heraldikája
Kinizsi Százas jelvény Lego kockákból
Négyzet használata nem szerencsés, inkább téglalapot írj! Kocka térbeli alakzat itt is a téglalap ( paralelogramma esetleg trapéz ) használata a helyes. :)
VálaszTörlésKöszönöm az észrevételt, javítom :)
VálaszTörlés